Co sprawdzić w samochodzie po zimie?
Autor: zadbanyvw
Tagi: aso vw olsztyn  
13 marca 2018, 14:45

Zima to niezbyt dobry okres dla samochodów. Mrozy, śnieg, sól na ulicach wpływają negatywnie na wiele elementów auta. Dlatego po zimie sama wymiana opon na letnie to zdecydowanie za mało. W samochodzie trzeba sprawdzić także wiele innych rzeczy.

 

ASO VW w OlsztynieJednym z elementów, jaki należy skontrolować po okresie zimowym jest zbieżność. Zimą nie trudno o wjechanie w niejedną dziurę. To często powoduje rozregulowanie geometrii kół. Jeśli podczas jazdy nasze auto ściąga na któryś z boków, jest to najlepszy objaw mówiący nam o konieczności sprowadzenia zbieżności kół.

 

Kolejnym elementem, który warto sprawdzić po zimie jest podwozie. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na gumowe łączniki i osłony, które znajdują się w zawieszeniu, a także układzie napędowym. Elementy są bowiem szczególnie narażone na sól na drogach oraz niskie temperatury.

 

Oczywiście warto sprawdzić także kilka detali takich jak elementy gumowe wewnątrz auta czy elementy plastikowe. Mogą one pękać pod wpływem niskich temperatur. W celu sprawdzenia wszystkich tych elementów udać się należy do serwisu samochodowego. Ważne jest jednak, aby był to dobry, autoryzowany serwis, np. ASO VW w Olsztynie. Dzięki temu będziemy mogli być pewni usług najwyższej jakości.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz